0 Kč 140 Kč

Oskeruše 5 ml - (gemmoterapie) - doplněk stravy

Dostupnost - momentálně vyprodané
109 Kč

Oskeruše 50 ml - (gemmoterapie)

Dostupnost - momentálně vyprodané
124 Kč

Představujeme Vám řadu tinktur - tinktury gemmoterapeutické. Gemmoterapie je jednou z metod fytoterapie. 

 Protože "gemmon"  je latinské slovo pro "pupen", tak se gemmoterapii říká také pupenová terapie a výtažkům při ní používaným tinktury z pupenů rostlin či pupenové tinktury.

 Co to tedy  je gemmoterapie - je to metoda, která používá speciálně upravených výtažků z pupenů rostlin (také dalších zárodečných tkání, jako jsou např. klíčky). Pupeny se vyznačují obsahem látek, které v ostatních částech rostliny nenajdete  - jsou to různé enzymy, vitaminy, stopové prvky a hormony, které jsou důležité pro samotnou rostlinu a její vývoj, při jejich extrakci do formy pupenové tinktury pak slouží nám k zlepšení či udržení našeho zdraví.

Rádce

Doporučené dávkování

18. 11. 2016

Již za dob našich babiček bylo známo, že tělo potřebuje pro zvládnutí obtíží alespoň 6 týdnů. Jen si vzpomeňte, na jak dlouho se předepisují lázně, jak dlouho se nosí sádra, jak dlouho Vám trvá po chřipce, než se skotečně vrátíte do plného tempa.... Tento čas se v dnešní chemické době zdá dlouhý, ale bylinné tinktury neslouží k okamžitému vypnutí signálů těla, kterými nám dává najevo, že potřebuje pomoc. Ale působí na příčinu obtíží. Lé**** kůra, by měla být plánovaná alespoň na měsíc. Výsledky se dostavují pozvolna, někdy po pár dnech, někdy později, záleží v jakém stádiu se již nemoc nachází. U dlouhodobých obtíží, jako například štítná žláza se berou trvale a dávkování si časem upravíte podle vašich potřeb. Je to daleko lepší než užívat léky s vedlejšími účinky. U některých zdlouhavějších obtíží se doporučuje po 6 týdnech udělat týden pauzu a poté pokračovat.

Většina bylinných kapek je připravována tak, aby dávkování bylo 3 x denně 20 kapek, je to počítáno na tělesnou váhu cca 65 kg. Takto Vám jedna lahvička vystačí asi na 14 dní. Na celou lé**** kůru budete tedy potřebovat tři kusy. Poměrem si můžete spočítat, že školák s 30 kg bude brát 3x10 kapek. U statného muže s 95 kg se dostáváme na 3x30 kapek. 

Tinktury dle výše uvedeného přepočtu tedy mohou požívat i děti. U nich a u těhotných žen je však vzhledem k obsahu alkoholu v kapkách vhodné nechat alkohol z kapek odpařit. Toho dosáhneme tím, že kapky nakapeme do teplého nápoje a necháme chvíli odpařit.

Lahvičky mají obsah jen 50 ml z toho důvodu, aby nespadaly do kategorie alkoholické nápoje a nebyly tím zbytečně prodražovány. Původně jsme měli 150ml. Pokud Vám nějaký obsah zbyde, nemusíte se bát, lihové tinktury mají dlouhou životnost i přes 10 let. I když zákon opět přikazuje udávat dobu spotřeby dva roky.