P00003

Dostupnost - momentálně vyprodané zboží, které není skladem, doručujeme obvykle do 7 dnů, v současné době některé položky dochází úplně

103 Kč s DPH


ks

Vanilka 100% přírodní silice - esenciální (éterický) olej 10 ml

(Vanilla planifolia) je považována za jedno z nejpopulárnějších přírodních aromat. K osvěžení vzduchu a provonění vnitřních prostor. Její vůně je uklidňující a uvolňující.
Více >>

Přidat do oblíbených produktů Poslat zprávu příteli Tisknout

Vanilka 100% přírodní silice - esenciální (éterický) olej 10 ml

(Vanilla planifolia) je považována za jedno z nejpopulárnějších přírodních aromat. K osvěžení vzduchu a provonění vnitřních prostor. Její vůně je uklidňující a uvolňující. Působí antidepresivně, pomáhá při úzkosti, nervozitě, psychickém napětí, nespavosti a nechutenství.Afrodiziakum. Excelentní olej pro partnerské masáže. Při použití v mýdlech působí nepříznivě na aknózní pleť.

Aroma:
Sladké a příjemně teplé, typicky vanilkové, intenzivní.

Aromaterapie: do vody přidejte 3-5 kapek silice. Při užití v aromalampě dbejte na to, aby miska nad hořící svíčkou nevyschla. Lze použít i do odpařovače na radiátoru ústředního topení či do jiné vhodné nádoby vystavené odpovídající teplotě.

Koupel: před přidáním do koupele je potřeba éterické oleje smíchat s nějakým emulgátorem, nosičem. Oleje totiž zůstávají plavat na hladině a u některých druhů by mohlo dojít k podráždění až popálení pokožky. Vhodnými nosiči jsou hydrofilní olej (speciálně upravený olej, který se ve vodě mění na mléčnou pěnu), tučnější mléko, smetana nebo sůl (mořská, z Mrtvého moře, himalájská). Do nosiče nakapte maximálně 20 kapek silice (u dětí poměrně méně) a přidejte do příjemně teplé lázně, pobyt ve vaně by neměl přesáhnout 30 minut.


Sauna: nakapte 3-5 kapek silice do vody a nalévejte na horké kameny.

Masáže: 5-10 kapek silice přidejte do 5 ml vhodného nosného oleje (například mandlový, makadamový, slunečnicový, meruňkový, sezamový, olivový). Proveďte 2-3 hodiny před masáží test alergické reakce nanesením kapky masážního oleje na vnitřní stranu předloktí.

Inhalace: do 100 ml vody o teplotě 60-70°C přidejte 5-10 kapek silice a inhalujte 5-10 minut 1-3x denně.

Využití silic v aromaterapii vede ke zmírnění potíží, ne však k léčbě závažných chorob. Olej je možno používat k inhalaci, koupeli, masáži, do aromalampy. Nikdy olej nepoužívejte v nezředěné podobě přímo na pokožku. Neužívat vnitřně. Nepoužívejte před následným opalováním.

Kombinace: Pomeranč, citrón, neroli, jojoba, heřmánek, levandule a santalové dřevo

Objem lahvičky
10 ml
Bylinné kapky s.r.o., Viničné Šumice 376, 66406 Viničné Šumice

Kontaktujte nás!