Zásilkovna

31. 10. 2016

Najděte si svoje nejbližší výdejní místo, zjistíte tak otevírací dobu, kontaky a další informace o pobočce...

Přírodní antibiotikum jménem lichořeřišnice

09. 05. 2018

Lichořeřišnice, barevná letnička původem z Jižní Ameriky, je větším zázrakem, než by se na první pohled mohlo zdát.

Patří do čeledi lichořeřišnicovitých, říká se jí také řeřicha nebo kapucínka, její pěstování v Evropě se rozšířilo v 17.-19. století a na mnoha místech zplaněla. Daří se jí zejména na slunečných místech ve vlhké půdě. Je to jednoletá bylina s poléhavou, popínavou lodyhou, květy mají oranžovo-žlutou barvu s červenými pruhy. Kvete od května až do října. Plodem je tobolka hnědé barvy.

Aromaterapeutická první pomoc

26. 03. 2018

Esenciálních či éterických silic neboli "aroma" olejů je celá řada a mají širokou škálu použití. Rádi bychom vám teď představili tři z nich, které se mohou stát součástí vaší domácí lékárničky.

Jarní probuzení těla

13. 03. 2018

Zima postupně povoluje své studené okovy a příroda se začíná pomalu probouzet a protahovat. I naše těla se potřebují protáhnout zvenku i zevnitř.

Po zimě jsme bledí, často unavení, někteří vyčerpaní nemocemi, může se to negativně projevit na naší pleti, náladě i odolnosti proti dalším nemocem - jarní choroby umějí být ještě zákeřnější než ty zimní.

Mezi produkty přírodní lékárny můžeme  najít pomocníky, které nám s jarním nastartováním organismu mohou pomoci.

Když zlobí štítná žláza...

19. 10. 2016

Problémy se štítnou žlázou mají miliony lidí po celém světě. Přitom jde o jednu z nejdůležitějších žláz v těle, který má mnoho fukncí a ovlivňuje vývoj a činnost celého organismu. Zjednodušeně řečeno je jejím úkolem shromažďovat jód z krve a z něj pak vyrábět hormony, které ovlivňují spotřebu kyslíku, rychlost látkové výměny – metabolismus, růst a vývoj.

Podzimní nachlazení

10. 12. 2017

 Přišel pozdní podzim a s ním špatné, chladné, nepěkné počasí. Teploty jsou nižší, venku je všudypřítomné vlhko, sychravo. Náš organismus díky těmto povětrnostním jevům se musí potýkat s mnoha nástrahami, které ho mohou zdravotně nemile postihnout.

Paměť a zkouškové období

19. 10. 2016

Většina lidí se těší na Vánoce a zimní radovánky ve sněhu, ale studentům toto nadšení každoročně kazí zkouškové období – už před Vánoci první zkoušky a zápočty a pak ještě většinou celý leden. A do toho únava a zhoršená soustředěnost z chladného, pošmourného a ospalého období roku. 

Prevence nachlazení a podpora imunity

19. 10. 2016

Podzim a zima jsou sice obdobím krásných barev a později sněhových radovánek, ale také sezónou častých nachlazení, chřipek, angín a dalších zdravotních nepříjemností. Není ale třeba s každým kašlem a rýmou chodit k doktorovi pro prášky. Nejlepší je vyhnout se těmto obtížím předem a nemuset je pak řešit užíváním chemických přípravků, antibiotik apod. Důvěřujte přírodě. V e-shopu gemmoterapie.eu naleznete řadu bezpečných a osvědčených přírodních produktů s blahodárným vlivem na imunitní systém. Konečně se tak vyhnete celozimnímu pokašlávání, posmrkávání a jiným potížím.

Přírodní léčba – gemmoterapie, homeopatie

19. 10. 2016

Je tady podzim a s ním i období různých nachlazení, virů ve vzduchu a oslabené imunity. Možná vám přijde nejjednodušší vzít si nějaké tabletky, protože v reklamách přece fungují na všechno a uzdraví vás do pár hodin. Časem ale zjistíte, že čím víc prášků tím méně zabírají a navíc, každá chemie vašemu tělu škodí a všechny prášky mohou mít vedlejší účinky. Proto se stále více lidí, navzdory tlaku farmaceutických firem, obrací k nejstaršímu lékaři na světě, který je osvědčený už tisíce let a nikdy neuškodí– přírodě. 

Životabudiče, harmonizátory, elixíry života

19. 10. 2016

Podzimní a zimní únava je občas ještě nepříjemnější než jarní. Kdo někdy nezávidí medvědům a dalším zvířatům, které si přes nejchladnější a nejtemnější období roku dopřejí spánek a vzbudí se až na jaře? To my samozřejmě nemůžeme, ale naštěstí existují zdravé a bezpečné přípravky, které nás I na podzim a v zimě udrží spokojené, "nabuzené" a fit. Nevěříte a myslíte si, že toto dokáže jen chemie? Nenechte se mýlit, příroda v zimě také nespí a pomáhá lidem už tisíce let. V e-shopu http://gemmoterapie.eu/shop najdete řadu přírodních přípravků, které v každém ročním napomáhají vašemu organismu a zdraví. Které jsou obzvlášť vhodné pro toto období?