Používání éterických olejů (silic)

26. 03. 2018

Při správném používání éterických olejů můžete značně přispět podpoře svého zdraví, nicméně je potřeba dodržet některá pravidla.

 

Až na dvě níže uvedené výjimky nepoužívejte žádné éterické oleje na kůži neředěné.

Výjimkou jsou pouze oleje z levandule (všechny druhy) a tea trea olej.

Dodržujte také kontraindikace uvedené u jednotlivých olejů v popisu (pozor dát zejména u těhotných žen, malých dětí, lidí se závažnými nemocemi)

Doporučené dávkování

18. 11. 2016

Již za dob našich babiček bylo známo, že tělo potřebuje pro zvládnutí obtíží alespoň 6 týdnů. Jen si vzpomeňte, na jak dlouho se předepisují lázně, jak dlouho se nosí sádra, jak dlouho Vám trvá po chřipce, než se skotečně vrátíte do plného tempa.... Tento čas se v dnešní chemické době zdá dlouhý, ale bylinné tinktury neslouží k okamžitému vypnutí signálů těla, kterými nám dává najevo, že potřebuje pomoc. Ale působí na příčinu obtíží. Lé**** kůra, by měla být plánovaná alespoň na měsíc. Výsledky se dostavují pozvolna, někdy po pár dnech, někdy později, záleží v jakém stádiu se již nemoc nachází. U dlouhodobých obtíží, jako například štítná žláza se berou trvale a dávkování si časem upravíte podle vašich potřeb. Je to daleko lepší než užívat léky s vedlejšími účinky. U některých zdlouhavějších obtíží se doporučuje po 6 týdnech udělat týden pauzu a poté pokračovat.

Většina bylinných kapek je připravována tak, aby dávkování bylo 3 x denně 20 kapek, je to počítáno na tělesnou váhu cca 65 kg. Takto Vám jedna lahvička vystačí asi na 14 dní. Na celou lé**** kůru budete tedy potřebovat tři kusy. Poměrem si můžete spočítat, že školák s 30 kg bude brát 3x10 kapek. U statného muže s 95 kg se dostáváme na 3x30 kapek. 

Tinktury dle výše uvedeného přepočtu tedy mohou požívat i děti. U nich a u těhotných žen je však vzhledem k obsahu alkoholu v kapkách vhodné nechat alkohol z kapek odpařit. Toho dosáhneme tím, že kapky nakapeme do teplého nápoje a necháme chvíli odpařit.

Lahvičky mají obsah jen 50 ml z toho důvodu, aby nespadaly do kategorie alkoholické nápoje a nebyly tím zbytečně prodražovány. Původně jsme měli 150ml. Pokud Vám nějaký obsah zbyde, nemusíte se bát, lihové tinktury mají dlouhou životnost i přes 10 let. I když zákon opět přikazuje udávat dobu spotřeby dva roky.

Jak obnovit heslo k uživatelskému účtu?

24. 11. 2016

Vážení stávající zákazníci, zapomněli jste heslo, nebo nakupujete poprvé v nové modernější verzi e-shopu? Snažili jsme se Vám co nejvíce usnadnit tento proces, tak jsme převedli Vaše kontaktní údaje a dodací adresy do nového verze. Jak tedy zaslat nové heslo? Je to jednoduchý proces, nachystali jsem Vám obrazovkového průvodce